Karton Köşebent

Karton Köşebent Nedir?

Yalın Grup Logolu Köşebent

Karton kenarlar, en popüler koruma ürünlerinden biridir. Ürünlerinizi korumak ve paketleme sürenizi optimize etmek için kullanılır. Yalın Grup, ürünlerinizi nakliye ve depolama esnasında hasar görmekten korumak için uygun fiyatlı karton köşebent çeşitleri sunar.

Karton Köşe Koruyucu Nedir?

“L”; şekli ile karton köşebentler, köşelerinizi korumanın kolay ve etkili bir yoludur. Ürününüzün her yüzeyinde maksimum koruma sağlamak, darbe ve aşınma hasarlarını ortadan kaldırmak için tasarlanmıştır. Geri dönüştürülebilir olmanın yanı sıra, bu karton kenar koruyucular esnektir ve düzensiz olsa dahi hemen hemen her şekle uyacaktır. Kenarların uzunluğu ihtiyaçlarınıza göre ayarlanabilir ve her iki taraf farklı boyutlarda olabilir.

Karton köşe koruyucular, bir paletin kenarlarının hasar görmesini önlemek, sıkı kayışın kartonlara girmesini önlemek ve ayrıca taşıma sırasında bir paleti sabitlemek ve stabilize etmeye yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Askı veya palet sargısı ile kullanılabilen koruyucu köşeler aslında kalın kalıplanmış karton şeritlerdir. Karton köşebentler, bir palete istiflenmiş küçük hafif kutulara sahip olduğunuz zamanlar için mükemmel bir ambalaj çözümüdür, çünkü kartonları sarılmadan veya paketlenmeden önce palet üzerinde güvenli bir şekilde tutmanıza yardımcı olabilir.

Karton köşebentler öncelikle ürün köşelerine ve devamında kenarlarına veya yüzeylerine zarar gelmesini önlemek için kullanılır. Bu sayede ürünleriniz, kargoya verildiği haliyle müşterilerinizin bulunduğu yere hasarsız olarak ulaşacaktır. Karton, açıları koruyarak nakliye, depo ve paketleme sorunlarını çözer. Mevcut ambalaj türlerine ek olarak veya bunların yerine (streç veya şerit şerit, kıvrımlı kutu, palet, tepsi) koruyucu karton köşeler malınızın sağlıklı ve güvenle depolanmasını sağlar.

Karton köşe koruyucular açıların yatay grubuna yukarıdan uygulanan özel açılı kapsamları ile dikey yüklerde buruşmayı önler. Tepegöz tepsisinden yüklemede ise, yükün üzerinden geçmeyecek şekilde yatay bir çerçeve ve alt palet üzerindeki dikey köşelerden dağıtılır. Böylelikle böyle bir çerçevenin dayanabileceği yükler 1 tona kadar ulaşabilir. Sıralı istiflemede kıvrımlı kutuların alt sıra buruşması, koruyucu açıların kıvrımlı kutunun içinden ayarlanmasıyla önlenmiş olur.

Karton köşebent, palet yükünü sabitlemeye yardımcı olur ve depo ve nakliye alanının daha fazla kullanımını kolaylaştırmak için bir sabit veya “koruyucu kabuk” oluşturmak için kullanılabilir. Paletler birden çok istiflenebilir ve üst paletin ağırlığı, korumalı palet içindeki mallar yerine karton köşebent tarafından alınır. Hasar potansiyelini azaltırken yükü en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olarak paketleme maliyetlerini en aza indirmeye yardımcı olan karton köşe koruyucular uygun maliyetli bir çözümdür. Yani karton köşebent fiyatlarının uygun olmasının yanı sıra palet başına daha fazla ürün paketlenebilir, bu da taşıma ve nakliye maliyetlerini azaltırken depo ve nakliye kullanımını en üst düzeye çıkarır.

Karton kenar koruma ürünleri, çemberleme, taşıma, nakliye ve depolama sırasında istiflenmiş ürünlerin kenarlarında maliyetli hasarı önleyerek değerini kanıtlamıştır. Nakliye ve depolamada blok istiflemeyi kolaylaştırmak için palet yüklerine sağlamlık ve destek ekler. Streç film ile birleştirildiğinde paketleme maliyetlerini azaltmaya yardımcı olabilir ve ahşap ve diğer ambalaj malzemelerinin yerini almak için kullanılabilir.

Kartonların içinde ihtiyaç duyulan yerlerde ekstra güç sağlayarak ürünün palet içi kaymasını önler ve köşelerde istifleme gücünü artırır. Karton köşe koruyucular sert olmayan veya verimli bir şekilde yerleştirilmeyen ürünler için üstün muhafaza ve yük stabilizasyonu sağlar, bu da palet başına daha fazla ürün sevk etmenize olanak tanır.

Sert karton köşebentler, paketlenmiş ürünlerin nakliye hasarına veya ambalajı kesen çemberleme bantları ve şeritlere karşı korunması için idealdir. Taşıma ve depolama için bir dizi paketleme çözümü sunar ve çok çeşitli endüstrilerde kullanılır. Ambalaj korumasını, palet sunumunu ve maliyet düşürmeyi iyileştirebilecek projelerde kullanılır.

Karton Köşebentlerin Avantajları

Köşebent ve karton kenar koruyucuları, kenar ve palet koruması, birimleştirme, yük stabilitesi, kiriş mukavemeti ve istifleme mukavemeti dahil olmak üzere çeşitli paketleme işlevlerine hizmet eder.

 • Ürün hasarını azaltır.
 • Daha yüksek kayış gerginliği sağlar.
 • Daha güvenli yüklere sahip olursunuz.
 • Marka bilinci oluşturma fırsatları oluşturur.
 • Dahili destek gerektiren uygulamalar için idealdir.
 • Paletli ürünlerin istifleme mukavemetini artırır.
 • Yüzey çiziklerini önler.
 • Köşe hasarlarını önler.
 • Köşe koruyucular, ahşap ambalaj için mükemmel bir alternatiftir.
 • Her boyuttaki yük veya konteynere uyacak şekilde boyutlandırılabilir.
 • Yüke sağlamlık katar ve malların yerinden çıkmasını önler. Kenar koruyucular, palet stabilitesini artırır ve streç film hasarını azaltır.
 • Neme dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı kaplamalar dahil olmak üzere özel yüzey kaplamaları mevcuttur.
 • Kağıt ve biyo-yapışkanlardan yapılmıştır, bu da onları çevre dostu yapar; imha edildiklerinde, atık kağıtla aynı prosedürlerden geçerler. % 100 geri önüştürülebilir, yeniden kullanılabilir, biyolojik olarak parçalanabilir.
 • Girintiye karşı yüksek direnç gösterirler.
 • Geliştirilmiş palet istifleme, depolama alanını en üst düzeye çıkarır.
 • Hafif ve istiflenebilir – kenar korumaları rahatlıkla saklanabilir.
 • Ürünlerinizin durumunu ve imajınızı iyileştirir.
 • Çok yönlüdür, kartonların içinde veya dışında kullanılabilir.

Yükleri PET veya PP bant kullanarak sıkıştırmak için uygun şekilde seçilmiş bir sistemle birleştirildiğinde, kargoyu açıların kenarlarına çarpmanın neden olduğu hasara karşı korurlar ve palet üzerine yerleştirilen malları stabilize ederler. Kısa L-kesitli karton köşebentler, yüklerin dikey olarak sıkıştırılması sırasında mukavvaların hasara karşı korunması olarak da sıklıkla uygulanır. Her açının boyutu, kalitesi ve gücü ayrı ayrı seçilir. Güçlü ve dayanıklıdırlar, bu da onları yeniden kullanılabilir kılar.

Ebatlar, her müşterinin bireysel ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir / mevcut üretim kapsamlarına göre, açılı asimetrik kollar üretme imkanı da dahil olmak üzere herhangi bir boyutta üretim yapmak mümkündür.

Karton köşebent maliyeti, kargo hasar gördüğünde ve şikayet prosedürü başlatıldığında ortaya çıkabilecek potansiyel kayıplara kıyasla orantısız şekilde düşüktür.

Özetle, esnek ve ekonomik karton kenar koruyucular, paletli yükleri taşıma ve depolama sırasında koruyabilir, dengeleyebilir ve güçlendirebilir. Ayrıca kartonların, mobilyaların, resim çerçevelerinin etrafına, sanat eserlerine ve çok sayıda başka uygulamanın içinde ve dışında ek koruma sağlamak için kullanılırlar. Sıkıştırılmış geri dönüştürülmüş malzemeden üretilen bu kenar koruyucular, stabiliteyi artırmak, streç film hasarını azaltmak ve ürünleri kazara köşe ve kenar darbelerinden korumak için
plastik ve köpük kenar koruyucularına ekonomik ve çevre dostu bir alternatif sağlar.

Karton köşebent, hem yurt içinde hem de ihracat için malların paletlenmesi ve nakliyesinde sağlamlık ve koruma sağlamak için kullanılır.

Yalın Grup olarak tecrübemize değer katarak, müşterilerimizin benzersiz ihtiyaçlarını karşılamak için Çorum’da karton köşe koruyucu ürünler üretiyoruz. Uzmanlığımız ve kurulumlarımız, darbe direnci yönetimi ile özel yapım ürünler sunmamızı sağlıyor. Karton köşebent fiyatlarını öğrenmek ve daha detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Taşıma ve nakliye sırasında oluşabilecek hasarlar üretici ve distribütör firmalar için her zaman bir risk oluşturmaktadır. Bu nedenle ambalaj ve paketleme konusunda çeşitli ürünler geliştirilmiştir, karton köşe koruyucu (karton köşebent) sistemleri geliştirilen bu ürün grupları içerisinde yerini almıştır.
Köşebent karton, paletleri dengede tutar, nakliye ve depolamada koruma sağlar, ürünün ambalajlamada minimum alanda istiflenmesini sağlar.
Hafif malzeme, yüksek dayanımlı, istenilen ölçüde ve fire vermeden çeşitli şekillerde kullanıma uygundur.
Beyaz eşya, gıda, mobilya, otomotiv, seramik, kağıt, metal sanayi ve yaş sebze – meyve üreticilerine ürün ve ambalajın korunması olanağını sağlamıştır.

Karton Köşebent Çeşitleri

1- Standart Karton Köşebentler
2- Baskılı Karton Köşebentler
3- Neme Dayanıklı (Selefonlu) Karton Köşebentler
4- Çentikli Karton Köşebentler
5- Çift Taraflı Bant Uygulamalı Karton Köşebentler

Kategoriler