Koli Bandı

Koli Bandı

Yalın Grup Akrilik Koli Bandı

Filmli yüzeyler için kullanımı en ideal olan akrilik koli bandı yüksek ısıya kadar direnç gösterir. Diğer koli bantları gibi el ile kolay bir şekilde kopmadığı için bant dispanseri kullanımına uygundur. Şeffaf olarak üretilmektedir. Hafif kutu ve koli ambalajlarında kullanıma uygun olmakla birlikte esas olarak naylon ambalajlarda kullanımı yaygındır. Hızlı yapışma ve güçlü tutuş özelliğine sahip bu ürünler normal koli bantlarına göre biraz daha yüksek fiyatlıdır. Uygulama yapacağınız alan için doğru ambalaj bandını seçmek, ürününüzün sunumu, korunması ve güvenliği için oldukça önemlidir. Akrilik Koli Bandı, düşük veya yüksek nem koşulları için uygulama açısından oldukça idealdir. Ayrıca oksidasyona karşı oldukça güçlü bir dirence sahiptir ve güneş ışığına maruz kalsa bile etkilenmemesini sağlar. Genellikle ambalaj bandı olarak anılır. Değişken sıcaklıklarda uzun süreli saklama imkanı sunar ve karton kapatma işlemini de yapar.

Tamamen ithalata dayalı, yerli üretimi olmayan bir bant çeşididir. Özellikle naylon yüzeylerde kutulara veya kartonlara göre daha verimlidir. El ile kolay bir şekilde kopmadığından koli bant makinesi kullanmak daha uygundur. Bu ürünü ihtiyacınız olduğu kadar almalısınız. Çünkü akrilik koli bandı ortamda beğenilmeyen bir koku yaymaya başlar zaman içinde. Bu bantlara baskı yaptıramazsınız.

Özellikleri ve Kullanım Alanları

Su bazlı akrilik tutkalı sayesinde sararma yapmaz. Düşük ve yüksek sıcaklıklarda kullanıma uygundur. Dış ortamlara karşı direnci yüksektir. Renk seçeneği çok fazla değildir. Şeffaf, taba, opak, beyaz ve renkli seçenekler en çok tercih edilenlerdir.

  • Koli kapatma işlemi sırasında kullanılır.
  • Ambalaj kapatma yapılır.
  • Ekleme yapılır.

Akrilik koli bandı çeşitleri farklı materyallerden üretilen ürünlerin yapıştırılmasında da kullanım için oldukça uygundur. Ani yapışma özelliğine sahip olan bantlar, kolay kolay çıkmaz. Bu sayede uzun süre kutuları veya ambalajları güven içerisinde saklama imkanına sahip olursunuz. Ürünler istenilen genişlikte ve ebatta üretilmektedir. Model yelpazesine bir göz attığınızda 45 x 100 ölçülerindeki ürünler favoriniz olacaktır. 45 mm genişliğinde, standart koli ölçülerine uygun koşullarda olduğu tespit edilmiştir. 100 mt uzunluk ise yoğun kullanım için idealdir.

Hotmelt Bant Kullanım Alanları Nelerdir?

Hotmelt bant ülkemizde oldukça farklı alanlarda kullanılan ve el yardımıyla kolay koparılma özelliğine sahip bant çeşididir. Karton, çuval, koli vb. ürünlerin yapıştırılması için kullanılan ve tedarik edilmesi en kolay ve fiyat olarak üretilen ürünün kalitesine göre farklılık gösteren bir banttır. Hotmelt koli bantları, sıcak eriyik tutkal teknolojisinin kullanılarak üretilmesi sonucunda elde edilmektedir.

Hotmelt bantları genellikle 25-100 mm arasında ve kalınlıkları 30-50 mikron, uzunlukları ise 40-100 metreye kadar uzayan çeşitleri bulunmaktadır. Firmalar tarafından son dönemlerde reklam ve kurumsal kimlik anlayışı çerçevesinde kullanılan baskılı bantlar hotmelt bant ile üretilmektedir. 60 derece sıcaklığa kadar dayanabilen bu bantlar kullanımı oldukça kolay ve koparılması da bir o kadar kolaydır.

Uygulanacak yüzeye hafif bir şekilde baskı uygulamanıza bandın yapışmasını sağlayacaktır. Hava koşullarına oldukça etkili olan bant, herhangi bir yüksek ısıya maruz kalmamaları durumunda 4 yıla kadar raf ömrü bulunmaktadır.

Hotmelt bantları, genellikle kartonlar üzerinde kullanılsa da naylon ve plastik ürünlerinde de aktif olarak kullanılmaktadır. Sitemizde yer alan Hotmelt bantları uygun fiyat olanakları ve toplu şekilde de alımlar yapabilirsiniz. Bu nedenle kullanımı oldukça geniş olan bu bant, üretilen malzemenin kalitesi ve boyutlarına göre farklı fiyatları da bulunmaktadır.

Üretilen bandın kalitesine ve uzunluğuna göre değişiklikler göstermektedir. Bu nedenle uygun ve daha az kaliteye sahip bantları bulsanız bile, 1. Sınıf üretilen Hotmelt bantların verdiği kalitede verim alamazsınız.

Ayrıca baskılı bantlar içinde kullanılan Hotmelt bantları firmaların daha kurumsal ve ücretsiz reklam olması amacıyla da paketlenen ürünlerde etkili şekilde kullanılmaktadır. Fiyatları da buna göre değişkenlik gösterdiği için kalite, uzunluk ve kullanım alanlarına göre değişiklik gösterdiğini söyleyebiliriz.

Toptan Hotmelt Bant Kullanım Alanları

Hotmelt bant kullanım alanları genellikle kartonlar üzerinde olsa da teknolojinin gelişmesiyle birlikte dayanıklılık ve kalite açısından etki göstererek kullanım alanları da oldukça geniş bir alana yayılmış durumdadır. Özellikle kurumsal firmalar tarafından kendi marka isimlerini bant üzerine işleterek hem etkin bir şekilde kurumsallıklarını korurken aynı oranda da reklamını yapmış oluyor. Ülkemizde sıklıkla kargo işlemleri sırasında kolilerin kapatılması için kullanılmaktadır.

Hotmelt bantlar, sadece kolilerle değil aynı zaman da naylon ve plastiklerin kapatılması içinde kullanılmaya başlanmıştır. Ancak naylon ve plastiklerde kullanılan bant çeşitleri 1. Sınıf yapışma özellikleri ve uzun süreli dayanıklılığa sahip olması nedeniyle satın alırken bunlara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Firmamız tarafından üretilen Hotmelt bantlar, isteğe göre baskılı olarak ya da baskısız olarak satın alabilirsiniz. Uygun fiyat olanaklarımızın yanı sıran toptan satın alımları da gerçekleştirebilirsiniz.

Tamamen 1. Sınıf ürün ve baskılı Hotmelt bantları üreterek müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutuyoruz. Uzun süreli kullanımlar ve kaliteli ürünler sayesinde alanında öncü firma olmaya devam ediyoruz.

Koli Bandı Fiyatları

Özelliklerine göre çok değişken olabilmektedir. Bu sebeple bizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Ucuz Koli Bandı

Uygun fiyatlı Koli Bandı temin etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Koli Bandı Satışı

Koli Bandı satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toptan Koli Bandı

Toptan fiyatına koli bandı temin etmek için bizden teklif alabilirsiniz.

Kategoriler