Petek Panel

Petek Panel Nedir?

Yalın Grup Petek Panel

Petek panel, ambalaj ve nakliyat sektöründe sıklıkla kullanılan, karton malzemeden üretilmiş, dikey taşıma mukavemeti yüksek bir malzemedir. Artan taleple birlikte nakliye ve ambalaj endüstrisinde kullanılan karton kutular artık pazar talebini karşılayamamaktadır. Karton su ve neme karşı dayanıklı olamaz ve raf ömrü çok kısadır. Petek paneller kraft ve testliner cinsi kağıtların bal peteği görünümünden yola çıkarak özel yöntemlerle birleştirilmesinden elde edilen dolgu ve ambalaj malzemeleridir. Petek paneller ile tekstil, mobilya ve nakliye sektörlerinde ki ürünlerinizi koruyabilirsiniz.

Petek panel nakliye sektöründe beklentilerin gelişmesiyle birlikte, ambalaj endüstrisinde giderek daha fazla kullanılmaktadır. Artı olarak naylon ambalaj malzemelerine göre karton petek paneller sağlam, yüksek mukavemet gücüne sahiptir. Uzun ömürlüdür, geri dönüştürülebilir ve karton petek panel birçok sektörde ahşap, kağıt ve diğer geleneksel ambalaj malzemelerin yerini almaktadır.

Ürünlerin ambalajlanması, saklanması ve nakliyesi aşamasında her zaman standart teknolojiler yeterli olmamaktadır. Ürün ambalajlama konusunda gelişmiş üretim teknolojisi ile en çok tercih edilen kartonlamalardan birisi de karton petek paneldir. Peki karton petek panelin yapısı nasıldır ve bir ürün için neden önemlidir? Karton petek panelde fiyat ortalamaları nedir?

Sık örgü, dirençli yapı

Sık örgü yapısından dolayı bal peteği görünümüne sahip olan mukavva materyali ile eşdeğer ağırlıklarda olmasına rağmen, neredeyse ahşap kadar dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu da karton petek panelleri birçok sektör için çekici kılmaktadır. Taşıma aşamalarında ürünlerle ilgili problemler yaşanmaması herkesin isteğidir, bunun için ürünün ihtiyacı olan mukavemet yapısına sahip olan yapılar tercih edilmeli. Karton petek de bunlardan birisidir.

Taşıma gücü yüksek

Dikey taşıma gücü yüksek olan bu ürünlerimizi isteğiniz doğrultusunda hizmetinize sunmaktayız. Ekonomik yönüyle göze çarpan ürünlerimiz dayanıklılığı sayesinde kullanımında memnuniyet bırakmaktadır. Standart petek panellerin yanı sıra, ürünlerinize özel bir yapıda panel arıyorsanız yapmanız gereken bize ulaşarak talep ettiğiniz petek panel ile ilgili bilgi vermek. Ardından da hızlı bir inceleme sonrası ürünün hazırlanıp teslim edildiğini göreceksiniz.

Şekil bütünlüğünü öne çıkaran bir sistem

Asıl olarak ürün kağıt mukavvadan üretilmiş olmasına rağmen şekil bütünlüğünü son derece başarılı bir şekilde muhafaza ederek sağlıklı bir kullanım alanı sağlamaktadır. Genel olarak karton petek panellerin en göze çarpan yanları dik kuvvetlere karşı olağan üstü dayanıklılıklarıdır. Kullanım alanları geniş olup genelde paletlerin altı ve üstüne dayanıklılık sağlamak üzere konulmaktadır. İçerisinde ezilme ihtimali olan ürünlerin taşınmasında dik kuvvetlere karşı dayanıklılık sağlamada, ayraç ve separatör benzeri işlevlerde rahatlıkla kullanılır. İstenilen ebatlarda üretimi yapılır. Birçok farklı sektörde, ürünlerin güvenli bir şekilde depolanıp, nakliye işleminin gerçekleştirilmesi adına karton petek paneller yer yer kullanılmaktadır. Bu alanda farklı birçok firma referanslarımız arasında yer alıyor. Eğer yurtta ve dünyada üretim / lojistik sektöründe karton petek kullanım alanlarını daha derinlemesine keşfetmek, panelle ilgili bilgi almak istiyorsanız firmamıza ulaşabilirsiniz.

Özellikleri ve Avantajları

 • Termin süresi daha kısadır.
 • Hammadde ve ürünlerde ‘Kurşun, Civa, Kadmiyum veya Krom +6’ gibi metal veya ametal bulunmamaktadır.
 • İstenilen her taşıma kapasitesinde üretilme imkanı vardır.
 • İstenilen her kalınlıkta, genişlikte ve uzunlukta üretilme imkanı vardır.
 • Delikli veya şekilli olarak özel ambalaj malzemeleri üretimi yapılmaktadır.
 • Değişik çap ve gramajda malzemeleri üretimi yapma imkanı olduğu için mdf, sunta ve osb’ye göre daha ekonomik bir üründür.
 • %100 geri dönüşüm özelliğine sahip hammaddeden üretilmektedir.
 • Ahşap malzemelere göre hafiftir.
 • Çevreci bir üründür, doğayı korur.

Kullanım Alanları

 • Palet altı veya üstü korumalarında mdf, sunta, osb gibi ahşap esaslı malzemelerin yerine kullanılmaktadır.
 • Mobilya sektöründe kalınlaştırıcı, light panel imalatında.
 • Kapı üretiminde iç dolgu malzemesi olarak.
 • Karton palet üretiminde.
 • Alüminyum veya benzeri profil malzemelerinin paketlenmesinde.
 • Ambalaj sandığı olarak kontraplak veya ahşap malzemenin kullanıldığı sandıklamalara alternatif olarak.
 • Ayraç veya seperatör olarak tekstil sektörü veya benzer endüstrilerde.

Petek Panel Fiyatları

Özelliklerine göre çok değişken olabilmektedir. Bu sebeple bizden fiyat teklifi alabilirsiniz.

Ucuz Petek Panel

Uygun fiyatlı Petek panel temin etmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Petek Panel Satışı

Petek panel satın almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Toptan Petek panel

Toptan fiyatına petek panel temin etmek için bizden teklif alabilirsiniz.

Kategoriler